Rekrytoinnin yhteystiedot

Ota meihin yhteyttä! Voit olla yhteydessä rekrytointitiimiin tai aluekohtaisiin vastuuhenkilöihin. Yhteystiedot löydät alta.

Avoimen hakemuksen löydät täältä.

Rekrytointitiimi

Lääkärit ja lääketieteen opiskelijat:
Rekrytointipäällikkö Teija Santala
040 582 9111
teija.santala@pihlajalinna.fi

HR-asiantuntija Sanna Simola
044 522 4516
sanna.simola@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Jarkko Järvenpää
040 328 0894
jarkko.jarvenpaa@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Joonas Koivisto
040 457 7864
joonas.koivisto@pihlajalinna.fi

Päivystykset:
Rekrytointiasiantuntija Laura Ijäs
Päivystysvastaava: Jämsä ja Mänttä-Vilppula
0400 418 788
laura.ijas@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Maria Vihijärvi
Päivystysvastaava: Tampereen Hatanpää ja Kuusamo
040 901 3309
maria.vihijarvi@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Annika Ylönen
Päivystysvastaava: Alavus ja Parkano
040 901 3312
annika.ylonen@pihlajalinna.fi

Hammaslääkärit ja hammaslääketieteen opiskelijat:
Asiakkuusvastaava Juha Jäälinoja
041 506 3300
juha.jaalinoja@pihlajalinna.fi

Hoito- ja muu henkilökunta:
HR-asiantuntija Jenni Vartiainen
044 573 4024
jenni.vartiainen@pihlajalinna.fi

Aluekohtaiset yhteyshenkilöt lääkäreille ja hammaslääkäreille

Perusterveydenhuolto

Mänttä-Vilppula ja Juupajoki (Mäntänvuoren Terveys Oy)

Vastaava lääkäri Kimmo Turunen
044 466 3370
kimmo.turunen@pihlajalinna.fi

Vastaava hammaslääkäri Anne Karmala
040 637 6755
anne.karmala@pihlajalinna.fi

Jämsä (Jämsän Terveys Oy)

Johtava ylilääkäri Titta Frantsila
040 137 6787
titta.frantsila@pihlajalinna.fi

Vastaava hammaslääkäri Riitta Autio
040 712 2564
riitta.autio@pihlajalinna.fi

Parkano ja Kihniö (Kolmostien Terveys Oy)

Johtava lääkäri Lasse Korpi
044 786 5405
lasse.korpi@pihlajalinna.fi

Vastaava hammaslääkäri Jussi Paukkunen
040 537 5717
jussi.paukkunen@pihlajalinna.fi

Alavus, Kuortane, Soini ja Ähtäri (Kuusiolinna Terveys Oy)

Johtava lääkäri Karoliina Liski
040 352 8162
karoliina.liski@pihlajalinna.fi

Ylihammaslääkäri Matias Leppänen
040 663 0173
matias.leppanen@pihlajalinna.fi

Hattula

Johtava lääkäri Arvo Haapanen
050 451 2709
arvo.haapanen@pihlajalinna.fi

Vastaava hammaslääkäri Mirella Tuominen
050 576 1347
mirella.tuominen@pihlajalinna.fi

Lääkärikeskukset, sairaalat, työterveys ja hammasklinikat

Pirkanmaa ja Satakunta

Vastaanottavat lääkärit:
Vastaava lääkäri Susanna Riuttala
050 3878 004
susanna.riuttala@pihlajalinna.fi

Leikkaavat lääkärit:
Sairaalan ylilääkäri Petri Sillanpää
040 5131 792
petri.sillanpaa@pihlajalinna.fi

Työterveyslääkärit:
Vastaava työterveyslääkäri Aulikki Juntunen
050 3173 970
aulikki.juntunen@pihlajalinna.fi

Hammaslääkärit:
Vastaava hammaslääkäri Miikka Åhlman
044 554 6905
miikka.ahlman@pihlajalinna.fi

Uusimaa

Yleis ja erikoislääkärit:
Aluejohtaja Riia Siivikko
050 5299 784
riia.siivikko@pihlajalinna.fi

Johtava ylilääkäri Erik Mandelin
050 4301513
erik.mandelin@pihlajalinna.fi

Ylilääkäri Marita Paassilta
050 440 5047
marita.paassilta@pihlajalinna.fi

Sairaala ja Urheiluklinikka:
Ylilääkäri Tatu Mäkinen
050 3098768
tatu.makinen@pihlajalinna.fi ja

Ylilääkäri Mikko Ovaska
050 4954662
mikko.ovaska@pihlajalinna.fi

Kuvantaminen:
Vastaava lääkäri Ari Lehtinen
040 5022 543
ari.lehtinen@pihlajalinna.fi

Hammaslääkärit:
Vastuuhammaslääkäri Karri Åberg
050 60 227
karri.aberg@pihlajalinna.fi

Varsinais-Suomi

Konservatiiviset alat:
Ylilääkäri Paula Arvilommi
040 5233 596
paula.arvilommi@pihlajalinna.fi

Operatiiviset alat:
Ylilääkäri Matti Seppänen
040 704 3504
matti.seppanen@pihlajalinna.fi

Työterveys- ja yleislääkärit:
Vastaava työterveyslääkäri Susan Martin
044 561 3217
susan.martin@pihlajalinna.fi

Hammaslääkärit:
Aluevastuuhammaslääkäri Tuure Nohrstöm
tuure.nohrstrom@pihlajalinna.fi

Päijät-Häme, Kymenlaakso ja Etelä-Karjala

Vt. aluejohtaja Krista Ikäläinen
0400 734 627
krista.ikalainen@pihlajalinna.fi

Vastaava työterveyslääkäri Jouni Ruuskanen (Päijät-Häme ja Kymenlaakso)
040 765 7847
jouni.ruuskanen@pihlajalinna.fi

Vastaava lääkäri Pekko Parviainen (Kouvola)
040 8277 785
pekko.parviainen@pihlajalinna.fi

Vastaava lääkäri Mika Jurvanen (Kotka)
050 564 7562
mika.jurvanen@pihlajalinna.fi

Vastaava lääkäri Jarmo Rantonen (Etelä-Karjala)
040 457 7983
jarmo.rantonen@pihlajalinna.fi

Kanta-Häme

Yleis- ja erikoislääkärit:
Aluejohtaja, vastaava lääkäri Arvo Haapanen
050 451 2709
arvo.haapanen@pihlajalinna.fi

Työterveyslääkärit:
Vastaava työterveyslääkäri Päivi Tiitola
040 457 7890
paivi.tiitola@pihlajalinna.fi

Hammaslääkärit:
Vastaava hammaslääkäri Topi Peltokallio
050 5900 145
topi.peltokallio@pihlajalinna.fi

Keski-Suomi

Yleis- ja erikoislääkärit:
Aluejohtaja Sanna Poikonen
0400 902 500
sanna.poikonen@pihlajalinna.fi

Työterveyslääkärit:
Vastaava työterveyslääkäri Juha-Pekka Turpeinen
040 350 6700
juha-pekka.turpeinen@pihlajalinna.fi

Hammaslääkärit:
Vastaava hammaslääkäri Petri Nurmenniemi
040 480 6625
petri.nurmenniemi@pihlajalinna.fi

Pohjois-Savo ja Etelä-Savo

Konservatiiviset alat ja työterveyslääkärit:
Ylilääkäri, vastaava työterveyslääkäri Tytti Vajanto
044 546 4048
tytti.vajanto@pihlajalinna.fi

Ylilääkäri, vastaava työterveyslääkäri Minna Harri-Mikkola
040 712 7390
minna.harri-mikkola@pihlajalinna.fi

Sairaala ja operatiiviset alat:
Ylilääkäri Petri Venesmaa
040 546 4118
petri.venesmaa@pihlajalinna.fi

Hammaslääkärit:
Aluevastuuhammaslääkäri Petri Nurmenniemi
040 480 6625
petri.nurmenniemi@pihlajalinna.fi

Pohjois-Karjala

Konservatiiviset alat ja työterveyslääkärit:
Ylilääkäri, vastaava työterveyslääkäri Tytti Vajanto
044 546 4048
tytti.vajanto@pihlajalinna.fi

Sairaala ja operatiiviset alat:
Ylilääkäri Petri Venesmaa
040 546 4118
petri.venesmaa@pihlajalinna.fi

Pohjois-Pohjanmaa ja Lappi

Yleislääkärit ja työterveyslääkärit:
Rekrytointiasiantuntija Olli Rinne
045 160 9335
olli.rinne@pihlajalinna.fi

Erikoislääkärit:
Palvelupäällikkö Riitta Ukkola (Pohjois-Pohjanmaa)
050 451 3103
riitta.ukkola@pihlajalinna.fi

Palvelupäällikkö Tanja Hänninen (Lappi)
0400 270 556
tanja.hanninen@pihlajalinna.fi

Hammaslääkärit:
Vastuuhammaslääkäri Terho Lintula
040 729 8932
terho.lintula@pihlajalinna.fi

Etälääketiede

Rekrytointipäällikkö Eveliina Mauno-Tervala
050 338 1198
eveliina.mauno-tervala@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Anni Harju
0400 101 451
anni.harju@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Anna-Mari Mattila
040 4577 865
anna-mari.mattila@pihlajalinna.fi