Rekrytoinnin yhteystiedot

Ota meihin yhteyttä! Voit olla yhteydessä rekrytointitiimiin tai aluekohtaisiin vastuuhenkilöihin. Yhteystiedot löydät alta.

Avoimen hakemuksen löydät täältä.

Rekrytointitiimi

Lääkärit ja lääketieteen opiskelijat:
Rekrytointipäällikkö Teija Santala
040 582 9111
teija.santala@pihlajalinna.fi

HR-asiantuntija Sanna Simola
044 522 4516
sanna.simola@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Jarkko Järvenpää
040 328 0894
jarkko.jarvenpaa@pihlajalinna.fi

Päivystykset:
Rekrytointiasiantuntija Laura Ijäs
Päivystysvastaava: Jämsä ja Mänttä-Vilppula
0400 418 788
laura.ijas@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Mona Soidinmäki
Päivystysvastaava: Tampereen Hatanpää ja Kuusamo
040 457 7864
mona.soidinmaki@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Annika Ylönen
Päivystysvastaava: Alavus ja Parkano
040 901 3312
annika.ylonen@pihlajalinna.fi

Hammaslääkärit ja hammaslääketieteen opiskelijat:
Asiakkuusvastaava Juha Jäälinoja
041 506 3300
juha.jaalinoja@pihlajalinna.fi

Hoito- ja muu henkilökunta:
HR-asiantuntija Jenni Vartiainen
044 573 4024
jenni.vartiainen@pihlajalinna.fi

Etävastaanottojen rekrytointitiimi

Rekrytointipäällikkö Eveliina Mauno-Tervala
050 338 1198
eveliina.mauno-tervala@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Anni Harju
040 901 3285
anni.harju@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Anna-Mari Mattila
040 4577 865
anna-mari.mattila@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Marika Pöyri-Pirkola
040 730 7657
marika.poyri-pirkola@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Tuuli Nykänen (opintovapaalla)