Vaccineringsskötaren rekommenderar de vaccin som behövs på basen av resenärens ålder, hälsotillstånd och tidigare vaccineringar samt på basen av resans mål, karaktär och längd.
Työterveyshoitajana otan vastaan pääasiassa työterveyshuollon asiakkaita yrityksen työterveyssopimuksen mukaisissa asioissa.
Varaa terveystarkastusta varten 60 min. vastaanottoaika. Varaa kuulotutkimusta tai korvahuuhtelua varten 30 min. Varaa 40-60 min. vastaanottoaika kriisi-, uupumus- ja masennusasioissa, tai jos sinulla on enemmän kuin yksi terveysongelma (=varaa peräkkäiset ajat).
Soittopyyntöajalla voi hoitaa lyhyen asian; jos kyse on sairaanhoidosta tai tapaturma-asiasta, varaathan puhelinvastaanottoajan.
AJANKOHTAISTA:
Influenssarokotteita saatavilla Pihlajalinna Jämsässä 27.9.2024 alkaen (ei vielä sote-henkilökunnan rokotteita). Varaa influenssarokotusaika.
Yksikössämme saatavilla seuraavat rokotteet:
Influvac Tetra, hinta 51 euroa
Efluelda Tetra (korkea-annoksinen rokote yli 60-vuotiaille), hinta 87 euroa
Hinnat sisältävät rokoteaineen ja pistoksen.
Tervetuloa!
Företagshälsovårdare
Pihlajalinna Jämsä
Välikatu 142100 Jämsä